Plan your fight nights ahead with our UFC fight schedule. Included below are all of the UFC’s upcoming Fight Night cards and pay-per-events with announced bouts. We’ll also include any odds that are posted at BetMGM. Check back often as this list will be updated as new fights are scheduled.
Here are the major scheduled cards the UFC will be staging:
UFC Vegas 85: Roman Dolidze vs. Nassourdine Imavov
Saturday, Feb. 3, 2024 – Apex in Las Vegas
Main card (Start time 7 p.m. ET, ESPN+)
• Middleweight: Roman Dolidze (+135) vs. Nassourdine Imavov (-165)
• Lightweight: Renato Moicano (-140) vs. Drew Dober (+115)
• Welterweight: Randy Brown (-225) vs. Muslim Salikhov (+185)
• Women’s flyweight: Viviane Araujo (+260) vs. Natalia Silva (-350)
• Middleweight: Aliaskhab Khizriev (-200) vs. Makhmud Muradov (+165)
• Welterweight: Gilbert Urbina (-200) vs. Charles Radtke (+165)
Prelims (Start time 4 p.m. ET, ESPN+)
• Women’s strawweight: Molly McCann (-275) vs. Diana Belbita (+220)
• Strawweight: Charles Johnson (+165) vs. Azat Maksum (-200)
• Welterweight: Themba Gorimbo (-250) vs. Pete Rodriguez (+200)
• Women’s flyweight: Luana Carolina (+100) vs. Julija Stoliarenko (-120)
• Lightweight: Landon Quiñones (+145) vs. Marquel Mederos (-175)
• Heavyweight: Thomas Petersen (-175) vs. Jamal Pogues (+145)
UFC Vegas 86: Jack Hermansson vs. Joe Pyfer
Saturday, Feb. 10, 2024 – Apex in Las Vegas
Main card (Start time 7 p.m. ET, ESPN+)
• Middleweight: Jack Hermansson (+180) vs. Joe Pyfer (-225)
• Featherweight: Dan Ige vs. Andre Fili
• Middleweight: Robert Bryczek (+150) vs. Albert Duraev (-175)
• Middleweight: Brad Tavares (+190) vs. Gregory Rodrigues (-225)
• Lightweight: Michael Johnson (-120) vs. Darrius Flowers (+100)
• Middleweight: Rodolfo Vieira (+110) vs. Armen Petrosyan (-110)
Prelims (Start time 4 p.m. ET, ESPN+)
• Welterweight: Trevin Giles (+170) vs. Carlos Prates (-210)
• Lightweight: Damir Hadzovic (+225) vs. Bolaji Oki (-275)
• Women’s strawweight: Loma Lookboonmee (-225) vs. Bruna Brasil (+185)
• Light heavyweight: Devin Clark (-175) vs. Marcin Prachnio (+150)
• Welterweight: Max Griffin (+170) vs. Jeremiah Wells (-210)
• Light heavyweight: Zac Pauga (-140) vs. Bogdan Guskov (+115)
• Featherweight: Melsik Baghdasaryan (-225) vs. Hyder Amil (+185)
• Bantamweight: Daniel Marcos (-210) vs. Aoriqileng (+170)
UFC 298: Alexander Volkanovski vs. Ilia Topuria
Saturday, Feb. 17, 2024 – Honda Center in Anaheim, California
Main card (Start time 10 p.m. ET, ESPN+ PPV)
• Featherweight championship: Alexander Volkanovski vs. Ilia Topuria
• Middleweight: Robert Whittaker vs. Paulo Costa
• Welterweight: Geoff Neal vs. Ian Garry
• Bantamweight: Merab Dvalishvili vs. Henry Cejudo
• Middleweight: Anthony Hernandez vs. Ikram Aliskerov
Prelims (Start time 8 p.m. ET, ESPN2/ESPN+)
• Heavyweight: Marcos Rogerio de Lima vs. Justin Tafa
• Bantamweight: Rinya Nakamura vs. TBA
• Middleweight: AJ Dobson vs. Tresean Gore
• Women’s strawweight: Mackenzie Dern vs. Amanda Lemos
Early prelims (Start time 6 p.m. ET, ESPN+)
• Light heavyweight: Zhang Mingyang vs. Brendson Ribeiro
• Women’s flyweight: Andrea Lee vs. Miranda Maverick
• Welterweight: Josh Quinlan vs. Danny Barlow
• Middleweight: Oban Elliott vs. Val Woodburn
UFC Mexico City: Brandon Moreno vs. Brandon Royval 2
Saturday, Feb. 24, 2024 – Mexico City Arena in Mexico City, Mexico
Main card (Start time 10 p.m. ET, ESPN+)
• Bantamweight: Brandon Moreno vs. Brandon Royval
• Featherweight: Brian Ortega vs. Yair Rodriguez
• Women’s strawweight: Yazmin Jauregui vs. Sam Hughes
• Flyweight: Édgar Chairez vs. Daniel Lacerda
• Bantamweight: Raul Rosas Jr. vs. Ricky Turcios
Prelims (Start time 7 p.m. ET, ESPN+)
• Flyweight: Victor Altamirano vs. Felipe dos Santos
• Flyweight: Jesús Santos Aguilar vs. Mateus Mendonça
• Lightweight: Manuel Torres vs. Chris Duncan
• Flyweight: Luis Rodriguez vs. Denys Bondar
• Bantamweight: Daniel Zellhuber vs. Francisco Prado
• Lightweight: Claudio Puelles vs. Farés Ziam
• Featherweight: Erik Silva vs. Muhammad Naimov
UFC Saudi Arabia
Saturday, March 2, 2024 – Boulevard Hall in Riyadh, Saudi Arabia
UFC 299: Sean O’Malley vs. Chito Vera 2
Saturday, March 9, 2024 – Kaseya Center in Miami
Main card (Start time 10 p.m. ET, ESPN+ PPV)
• Bantamweight: Sean O’Malley vs. Maron Vera
• Lightweight: Dustin Poirier vs. Benoit Saint Denis
• Heavyweight: Curtis Blaydes vs. Jailton Almeida
• Welterweight: Gilbert Burns vs. Jack Della Maddalena
• Welterweight: Michael Page vs. Kevin Holland
Prelims (Start time 8 p.m. ET, ESPNN/ESPN+)
• Bantamweight: Petr Yan vs. Song Yadong
• Lightweight: Mateusz Gamrot vs. Rafael Dos Anjos
• Women’s flyweight: Katlyn Cerminara vs. Maycee Barber
• Bantamweight: Pedro Munhoz vs. Kyler Phillips
Early prelims (Start time 6 p.m. ET, ESPN+)
• Heavyweight: Robelis Despaigne vs. Josh Parisian
• Middleweight: Michel Pereira vs. Michal Oleksiejczuk
• Flyweight: CJ Vergara vs. Assu Almabayev
UFC Vegas 87: Tai Tuivasa vs. Marcin Tybura
Saturday, March 16, 2024 – Apex in Las Vegas
Main card (Start time 7 p.m. ET, ESPN+)
• Heavyweight: Tai Tuivasa vs. Marcin Tybura
UFC Vegas 88: Amanda Ribas vs. Rose Namajunas
Saturday, March 23, 2024 – Apex in Las Vegas
Main card (Start time 10 p.m. ET, ESPN+)
• Women’s flyweight: Amanda Ribas vs. Rose Namajunas
UFC Atlantic City: Sean Brady vs. Vicente Luque
Saturday, March 30, 2024 – Boardwalk Hall in Atlantic City, New Jersey
Main card (Start time 10 p.m. ET, ESPN/ESPN+)
• Welterweight: Sean Brady vs. Vicente Luque
• Women’s flyweight: Erin Blanchfield vs. Manon Fiorot
Prelims (Start time 7 p.m. ET, ESPN2/ESPN+)
• Middleweight: Chris Weidman vs. Bruno Silva
• Bantamweight: Angel Pacheco vs. Caolan Loughran
• Welterweight: Chidi Njokuani vs. Rhys McKee
UFC Vegas 89: Marvin Vettori vs. Brendan Allen
Saturday, April 6, 2024 – Apex in Las Vegas
Main card (Start time 6 p.m. ET, ESPN+)
• Middleweight: Marvin Vettori vs. Brendan Allen
UFC 300
Saturday, April 13, 2024 – T-Mobile Arena in Las Vegas
Main card (Start time 10 p.m. ET, ESPN+ PPV)
• Women’s strawweight championship: Zhang Weili vs. Yan Xiaonan
• Lightweight: Justin Gaethje vs. Max Holloway
Prelims (Start time 8 p.m. ET, ESPN/ESPN+)
• Lightweight: Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan
• Light heavyweight: Jiří Procházka vs. Aleksandar Rakic
• Featherweight: Calvin Kattar vs. Aljamain Sterling
• Middleweight: Bo Nickal vs. Cody Brundage
Early prelims (Start time 6 p.m. ET, ESPN/ESPN+)
• Bantamweight: Deiveson Figueiredo vs. Cody Garbrandt
• Women’s bantamweight: Holly Holm vs. Kayla Harrison
• Lightweight: Jim Miller vs. Bobby Green
Daniel Miller is a sports fanatic who lives and breathes athletics. His coverage spans from major league championships to local sports events, delivering up-to-the-minute updates and in-depth analysis for sports enthusiasts.